W tej wypowiedzi chciałabym przypomnieć o tym, że WSZYSCY jesteśmy pięknymi, wrażliwymi ludźmi. Tworzymy wspaniałą, wspierającą społeczność. Nie dajmy odebrać sobie człowieczeństwa.

Maria

Swoją orientacje zaczęłam odkrywać dopiero niedawno. Gdzieś z tyłu głowy zawsze czułam, że nie miałabym problemu być z dziewczyną. Później jednak doszłam do tego, że właściwie płeć nie ma dla mnie znaczenia. Zawsze zależało mi po prostu na głębokiej więzi z drugą osobą. Dlatego więc myślę, że najbardziej pasuje mi określenie osoby panseksualnej, choć płynność orientacji zawsze była dla mnie zagadką. Czy jestem bi, pan, czy jestem aseksualna i biromantyczna – nie wiem, ale wiem, że jestem osobą nieheteronormatywną, i jestem z tego dumna. Wyznanie tego mojej mamie nie było dla mnie trudne. Wiedziałam, że jej mogę o tym powiedzieć. Nie mam problemu z tym, by mówić o mojej seksualności, ponieważ zawsze gdzieś w sobie to czułam i jest to dla mnie naturalne. Byłam już pewna, gdy jakiś czas temu zakochałam się w dziewczynie. Niestety, wraz z pewnością przyszło wiele trudów. Ostatnie słowa polityków bardzo we mnie uderzyły. Zawsze wspierałam społeczność LGBTQ+, ale w momencie, gdy stałam się jej częścią, słowa zabolały mnie podwójnie. Gdy usłyszałam o wzrastającej liczbie samobójstw w Polsce, byłam zdruzgotana.

W głowie mi się nie mieści, jak można próbować odebrać człowieczeństwo komukolwiek. Nie wiem, jak można powiedzieć, że ktoś nie jest normalny tylko i wyłącznie ze względu na swoją orientację seksualną. Nie wiem, jak można powiedzieć, że najpiękniejsze prawo – prawo do miłości – jest bzdurą. Nie zgadzam się na to. Nie zgadzam się na tak krzywdzące wypowiedzi, na propagowanie homofobii przez ludzi, którzy reprezentują nasz kraj. Którzy dają jednocześnie przyzwolenie na tak nienawistne zachowania. Nie zgadzam się na wprowadzenie przepisów, które pod pretekstem ochrony polskich rodzin, krzywdzą. Zezwalają na nienawiść, zabijają dzieci, młodzież, dorosłych. To tak smutne, że w naszym kraju nie możemy być sobą. Ja ostatnio boję się, że ktoś mi coś zrobi, skrzywdzi mnie. TO nie jest normalne. Jestem człowiekiem i nikt mi tego nie odbierze.

Zachęcam do działania, jestem aktywistką, staram się angażować w co mogę. Daje mi to ogromną siłę do dalszego działania. Dzięki aktywizmowi odkryłam siebie oraz poznałam wspaniałych ludzi, którzy dają mi niesamowite wsparcie i przestrzeń do bycia sobą. W tej wypowiedzi chciałabym przypomnieć o tym, że WSZYSCY jesteśmy pięknymi, wrażliwymi ludźmi. Tworzymy wspaniałą, wspierającą społeczność. Nie dajmy odebrać sobie człowieczeństwa. Wiem, że jest trudno, ale nie bójmy się być sobą, pokazujmy swój sprzeciw – tylko w ten sposób możemy coś zmienić, i zmieniamy!

młodzieżowe forum LGBT+

Numer kontaktowy: 505 754 105

Adres E-MAIL: kontakt@mf-lgbt.pl

Skontaktuj się z nami