kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą młodych ludzi z całej Polski, którzy w ramach solidaryzowania się przeciwko dyskryminacji nieheteronormatywnych osób w Polsce postanowiło stworzyć bezpieczną przestrzeń, w której młodzież LGBT+ będzie mogła poczuć się zauważona, wyrazić się artystycznie i będzie mogła zapoznać się z sytuacją innych młodych ludzi, takich samych jak oni. Oprócz tego, chcemy ułatwić nawigowanie młodym ludziom w polskiej społeczności LGBT+, dzieląc się najnowszymi, i najważniejszymi, wydarzeniami prowadzonymi w Polsce oraz prowadzić szereg rozmów proedukacyjnych.

AMBASADORZY

Jestem studentem I roku politologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Od ponad 3 lat działam politycznie - obecnie jestem członkiem partii Wiosna, do niedawna działałem także w stowarzyszeniu Młoda Lewica. Współorganizowałem Strajk Uczniowski we Wrocławiu. Moją agendę stanowią: prawa osób LGBTQ, świeckie państwo, edukacja i prawa kobiet. Zdecydowałem się dołączyć do tej inicjatywy, ponieważ zależy mi na tym, by społeczność LGBTQ w Polsce nareszcie czuła się bezpiecznie. Nie ułatwiają tego ani władza ani Kościół, doprowadzając swoją nagonką do prób samobójczych osoby wykluczane ze względu na orientację seksualną. Młodzież LGBTQ jest obecnie w najgorszej sytuacji od lat, dlatego naszym zadaniem powinno być wspieranie ich w walce o to, by w Polsce wreszcie zapanowała, faktyczna równość, a osoby nieheteroseksualne nareszcie czuły się bezpieczne we własnym kraju.
Na co dzień uczę się w liceum ogólnokształcącym i działam jako aktywistka oraz polityczka młodzieżowa. Jestem członkinią zarządu i rzeczniczką prasową stowarzyszenia Ostra Zieleń, działam także w młodzieżowym samorządzie terytorialnym. Współorganizowałam wiele protestów, w tym protest "LGBT+ to ludzie!" przeciwko dyskryminacji ze strony partii rządzącej oraz "NIE dla Ministra Homofobii!". Gdy przyszła okazja, od razu zgodziłam się na zostanie ambasadorką Młodzieżowego Forum LGBT+ - z kilku powodów. Po pierwsze - nie wyobrażam sobie nie angażować się w działania ani nie wspierać społeczności, której jestem częścią. Po drugie - mam dosyć ciągłego dehumanizowania osób LGBTQ+ ze strony polityczek i polityków obozu rządzącego. Po trzecie - walczę o równość z prawdziwego zdarzenia i tę równość chcę zapewnić wszystkim, bez wyjątku. Queerfobia pod wszelką postacią zebrała zbyt duże żniwo. Nie zgadzam się na to - ani jednej ofiary więcej!
To jak? Walczymy razem?
Jestem uczniem liceum i od dłuższego czasu działam aktywnie na rzecz ludzi. Jestem społecznikiem i nie wyobrażam sobie życia w państwie które prezentuje nam dzisiejsza partia rządząca. Organizowałem oraz współorganizowałem wiele protestów na rzecz osób LGBT+ i nie tylko. Jako osoba LGBT+, chciałbym doprowadzić do prawdziwej równości w naszym państwie. Nie mam zamiaru pozwalać na Queerfobiczne wypowiedzi i zrobię wszystko, aby każada osoba w tym kraju czuła się bezpieczna. Niesamowicie przykre jest to, że kara się ludzi za bycie sobą. Po wielu przeprowadzonych rozmowach, mam świadomość, że walka ma sens i nie odpuszcze choćby nie wiem co. Razem zrobimy więcej, razem zmienimy Polskę!

PARTNERZY

dowiedz się więcej >

kontakt >

2020 © młodzieżowe forum lgbt+ | made by Piotr Michnik